A román bíróság betiltotta az Igazi Csíki Sör gyártását – fellebbezési lehetőség nincs, harminc napon belül mindent meg kell semmisíteni
Betiltotta a marosvásárhelyi táblabíróság az Igazi Csíki Sör gyártását és újra a Heinekennek kedvezett! – adta hírül a sörmanufaktúra a Facebook-oldalán posztolt kép mellett. A hírt a cég jogi képviselője, Hajdu Gábor ügyvéd is megerősítette a Maszolnak. A Facebook-oldalon közölt bejegyzés szerint a bíróság arra kötelezte az Igazi Csíki Sör gyártóit, hogy harminc napon belül semmisítsen meg „minden tárgyat és eszközt”. Mint írják, ezt a döntést annak ellenére hozta meg a román ítélőszék, hogy december 9-én az Európai Márkahivatal másodfokon is székely gyártónak ítélte a márkát. „Az unió döntését a román bíróság ezzel a döntésével figyelmen kívül hagyta!” – fogalmaznak.
„Ez egy támadás egy székely vállalkozással szemben, amely felvállalta az identitását, a magyar nyelvet és szimbólumai használatát!” – vonják le a következtetést. A bejegyzésben a cég emlékeztet: az Igazi Csíki Sör székelyföldi gyáraiban jelenleg 140 ember dolgozik. Fellebbezési lehetőség nincs Hajdu Gábor, az Igazi Csíki Sört gyártó cég jogi képviselője a Maszolnak elmondta, a marosvásárhelyi táblabíróságon jogerős ítélet született a termék gyártásának és forgalmazásának a letiltásáról, fellebbezési lehetőség nincs. Az ügyvéd megerősítette, hogy az ítélet szerint meg kell semmisíteni az Igazi Csíki Sör gyártásánál használt, ezzel a márkanévvel ellátott eszközöket is. Tájékoztatása szerint Lénárd András többségi tulajdonos keresi a megoldást arra, hogy a manufaktúra alkalmazottai megőrizzék munkahelyüket. Az ügyvéd emlékeztetett, a Heineken 2012-ben indított pert az Igazi Csíki Sör gyártója ellen. A multinacionális vállalat a termék gyártásának és forgalmazásának a leállítását kérte, arra hivatkozva, hogy összetéveszthető a Heineken Ciuc nevű söreivel. Ebben a perben született pénteken jogerős ítélet. (Maszol nyomán) Frissítés: Az ítélet egy székelyföldi magyar cég elleni támadás Lénárd András többségi tulajdonos a Mihírnek nyilatkozva elmondta: „A spanyolországi Alicantéban működő Európai Márkahivatal legutóbb tavaly december 9-én másodfokon is nekünk ítélte a márkát. A tárgyaláson hiába magyaráztuk, hogy ez mit is jelent, egyáltalán mi a márkahivatal, a bírónő nem vette figyelembe az alicantéi döntést” – mondta Lénárd, kifogásolva, hogy a román bíróság semmibe vette az Európai Unió egyik hivatalának döntését. A táblabíróság tulajdonképpen megerősítette az elsőfokú döntést, mely kimondta: a csíkszentsimoni sörmanufaktúrában márkát hamisítottak, ezért el kell kobozni az eszközöket, amivel hamisították. „Fogalmunk sincs, mit fognak elkobozni, de elég, ha csak a ládákat, amelyek összértéke 1 millió euróra rúg, a több ezer hűtőszekrényről és egyéb felszerelésről nem is beszélve.” A hogyan továbbra válaszolva Lénárd azt mondta, sajnos fellebbezésnek helye nincs, legalábbis Romániában, így a végleges ítélet szerint a szentsimoniak hamisítottak. „Sokaknak szúrta a szemét, hogy magyarul szólítottuk meg fogyasztóinkat, használtuk szimbólumainkat” „Meg voltam győződve, hogy győz az igazság, de ki kell mondani, ez az ítélet tulajdonképpen egy székelyföldi magyar cég elleni támadás: sokaknak szúrta a szemét, hogy magyarul szólítottuk meg fogyasztóinkat, használtuk szimbólumainkat” – kesergett Lénárd, akinek amiatt is főhet a feje, hogy a Heineken – amint azt már a multinacionális cég vezetői jelezték – kártérítést követel majd tőle. „Ez azt jelentené, hogy Lénárd András üzletembernek vége” – mondta baljóslóan az üzletember.
Hozzátette: tény és való, sokat reszkíroztak, nemrégiben ráadásul még bővítették is termelő kapacitásukat. „Letérdelni nem fogunk” Az ítélet dacára Lénárd azt mondja, „letérdelni nem fogunk”, s hogy elképzelések ugyan vannak, de „ezekről még korai beszélni, váratlanul ért a döntés.” A más recept szerint készülő Székely sör-terméket egyébként nem érinti az ítélet, azt továbbra is gyárthatják ezen a néven, bár Lénárd szerint komoly gondot jelent, hogy azok is Igazi Csíki Sörös rekeszekbe kerültek. „Egy szó, mint száz, meg van gyűlve a bajunk”, pontozta a 140 személyt foglalkoztató vállalkozás többségi tulajdonosa. (Mihír nyomán)
Tags Csíkisőr
Check Also
Kopjafaállítás elhunyt zenészek emlékére.
Az Erdélyi Magyar Népzenészek Egyesülete 2018 óta szervez gyűjtést az idős zenészek megsegítésére, valamint az …