Navigáció: Kezdőlap / Sport / A nyárádtőiek kihagyott gólhelyzetei megbosszulták magukat.

A nyárádtőiek kihagyott gólhelyzetei megbosszulták magukat.

Harminchat év szünet után rendeztek újra 2. ligás mérkőzést Szászrégenben, azonban nem a helybeli Avântul, hanem a Maros megyét ebben az osztályban újoncként képviselő Nyárádtői Unirea 2018 lépett pályára, a Târgoviştei Chindiát fogadta. Bár a hegedűk városában a gyepszőnyeg minősége eléggé gyatra, ez nem befolyásolta számottevően a találkozó színvonalát.

Az első játékrészben az Unirea kezdeményezett inkább, Eusebiu Tudor legénysége nagy mezőnyfölényben játszott, könnyedén irányítva a játékot. Mindjárt a 4. percben a nyárádtői gárda nagyon közel került első 2. ligás gólja megszerzéséhez: Şerban pontos jobb oldali passzát követően Zukanovic teljesen zavartalan helyzetben találta magát Contra kapuvédővel, ám a csatár mintegy 7 méterről fölé-

emelt! A 9. percben ismételten hatalmas „hazai” gólhelyzetet jegyezhettünk: ekkor Bîrnoi erős, 20 méteres lövését a vendégek kapusa kiütötte, a kipattanó pöttyöst Astafei rosszul találta el, a labda elillant a kapu elől, majd az alapvonal mentén elhagyta a játékteret. A 15. percben a târgoviştei gárda egyetlen említésre méltó első félidei gólhelyzetének lehettünk szemtanúi: Ata-

nase pontosan beívelt bal oldali szögletét Tache kevéssel a kapu fölé bólintotta. Noha Nyárádtő folyamatosan birtokolta a labdát, mindez nem eredményezett különösebb veszélyt Contra kapujának előterében. Az első félidő vége felé a pályaválasztók három alkalommal is megszerezhették volna a hőn áhított vezető gólt, amelyet egyébként a játék képe alapján teljes mértékben megérdemeltek volna… A 35. percben a nagyon aktív, târgoviştei származású Andrei Şerban bal oldali szöglete után Astafei közelről fejelhetett kapura, ám kísérlete erőtlenre sikeredett, nem okozott különösebb gondot a remek formában lévő Contrának. Négy perccel később kettős óriási nyárádtői helyzetet jegyezhettünk: Şerban pár méteres lövését a vendégek kapusa hatalmas bravúrral hárította, majd a labda Bîrnoihoz került, akinek lövését a kiválóan kimozduló vendég kapus bátor vetődéssel magabiztosan védte. A 2022/2023-as idényben  a  Chindia (amely hatalmas meglepetésre a Szuperligának  búcsút intett) teljesítménye nagyon kiábrándító volt!  Ezzel szemben a másodosztályban újonc Unirea nagyon jól játszott, s a nagy gólhelyzetekre való tekintettel legalább kétgólos előnnyel kellett volna öltözőbe vonulnia…

A második félidő első felében nem adódtak említésre méltó gólhelyzetek. A nyárádtőiek támadásai nem jelentettek veszélyt Contra kapujára. Bár az első félidőhöz viszonyítva a Chindia játéka éledezni látszott, az akciók igencsak vérszegények voltak… Miután a játék ellaposodófélben volt, a 65. percben a finn Tiihonen látványos lövést küldött Contra kapujára, aki már verve volt, ám a keresztléc megfosztotta az Unireát egy látványos góltól. A találkozó utolsó negyedórája már eseménydúsabb volt, hiszen mindkét csapat el szerette volna dönteni a három bajnoki pont sorsát. Miután a 76. percben Şerban kecsegtető pozícióból jócskán fölé-

emelt, a 82. percben a frissen pályára lépett Fülöp előtt ott állt a gólszerzés nagy lehetősége, ám közeli lövését Contra remekül hárította. Két perccel később a vendégek óriási helyzetet könnyelműsködtek el: Geantă kapuvédő hajmeresztő bakiját követően Danu, mintegy 13 méterről, ajtó-ablak szituációban jóval fölélőtt! A 89. percben Tiihonen távoli lövéssel próbálkozott, ám kísérlete célt tévesztett. A 90+3. percben pedig – ahogyan az a labdarúgásban már annyiszor megtörtént –  a mérkőzés folyamán kiha-

gyott jobbnál jobb nyárádtői gólhelyzetek megbosszulták magukat: Florea hosszan előreküldött labdája egyedül találta Danut, aki 13-14 méterről átemelte a labdát a rossz ütemben kimozduló Geantă kapuvédőn, a játékszer a nyárádtőiek hatalmas elkeseredésére a hálóban kötött ki: 0-1.

A foci ismételten bebizonyította, hogy mennyire igazságtalan. Egy találkozót, amelyet Eusebiu Tudor tanítványai a játékidő túlnyomó részében irányítottak, négy hatalmas gólszerzési lehetőséget is elpuskázva, a hajrában drámai körülmények között elveszítettek… Az Unirea még nem érezte a gól örömét a másodosztályból eltelt eddigi három játéknapon. Noha a játékoskeret nem rossz, a csapatra minden bizonnyal ráférne az erősítés.

Jegyzőkönyv

2. liga, alapszakasz, 4. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Chindia Târgovişte 0-1 (0-0).

Szászrégen, zavartalan napsütés, Avântul-pálya, mintegy 350 néző. Vezette: Dan Buzărnescu (Craiova) – Marius Bărbulescu (Bukarest), Claudiu Schiopeţ (Brassó). Tartalék játékvezető: Silviu Iftode (Fălticeni).

Ellenőr: Cristian Petrean (Vajdahunyad), Dan Jiga (Beszterce).

Nyárádtő: Geantă – Chinteş Popa, N. Njesseu, Savin, I. Bârstan, Tiihonen, Şerban, Bînoi, Astafei (73. Haiduc), Zukanovic (80. Fülöp I.).

Târgovişte: Contra – Martac, Ioniţă (46. R. Mihai, 66. I. Pesic), M. Şerban, Sabău, Dinu (64. Cristea), Grubac, Petre, Florea, Atanase (78. D. Danu), Tache (46. R. Roberto).

Gókszerző: D. Danu (90+3.).

Sárga lap: N. Njesseu (28.), Zukanovic (76.), illetve Tache (30.), Grubac (54.).